Vyro seksualinė sveikata

Lytinis gyvenimas labai svarbus kiekvienai porai, ir bet kokie jo sutrikimai gali sukelti įtampą. Nerimas, fizinis ir emocinis nuovargis, barnis ar bet koks kitas stresas – visa tai gali paversti niekais net didžiausias pastangas.

19.11.2012

Lytinis gyvenimas labai svarbus kiekvienai porai, ir bet kokie jo sutrikimai gali sukelti įtampą. Nerimas, fizinis ir emocinis nuovargis, barnis ar bet koks kitas stresas – visa tai gali paversti niekais net didžiausias pastangas.  Susilpnėjus erekcijai, vyrai dažnai išgyvena depresiją, jie ima nuolat nerimauti, kaip seksis lytinis aktas, tai gali dar sustiprinti erekcijos sutrikimus.

Seksualinė sveikata yra neatskiriama žmogaus sveikatos dalis, kurios negalima nei per daug sureikšminti, nei visiškai ignoruoti. Gera seksualinė sveikata yra viena iš partnerystės džiaugsmo ir šeimos stabilumo paslapčių. Vyrui nepaprastai svarbu jo lytinė potencija: nuo jos nemažai priklauso jo savigarba, padėtis šeimoje ir visuomenėje. Dabar vyras ir moteris laikomi lygiaverčiais lytiniais partneriais, turinčiais vienodas teises ir pareigas. Nors lytinio gyvenimo kultūra keičiasi, seksualiniai sutrikimai lieka tokie patys, kaip ir anksčiau. Vyro lytinė disfunkcija gali pasireikšti bet kuriame amžiuje lytinio potraukio, erekcijos, ejakuliacijos, orgazmo sutrikimais ir jų deriniais.

Potencijos sutrikimai vargina bet kurio amžiaus vyrus; jų priežastys priklauso nuo daugelio fizinės ir psichologinės prigimties veiksnių, nors neretai būna labiau gyvenimiškos: netinkama mityba, per mažai judama, intensyvus gyvenimo būdas, pervargimas, stresas... Seksualinių problemų pasekmė yra gyvenimo kokybės suprastėjimas, neigiamai veikiantis santykius. Kartais juk užtenka pakeisti tiek nedaug...

 • Erekcijos sutrikimas - tai nesugebėjimas pasiekti ir (arba) palaikyti pakankamo sustandėjimo, reikalingo pilnaverčiam lytiniam aktui atlikti.
 • Erekcijos sutrikimas gali būti lengvas, vidutinis ir sunkus.

Susilpnėjusi erekcija

Nepakankama erekcija – vienas dažniausių lytinės funkcijos sutrikimų. Tai vyro negalėjimas pasiekti arba išlaikyti erekcijos iki lytinio akto pabaigos, dėl ko jis jaučiasi menkavertis. Tokių problemų turi kas trečias jaunas ir kas antras vidutinio amžiaus vyras. Erekcijos sutrikimai gali būti psichinės ir organinės kilmės, laikini arba pastovūs. Iš psichologinių priežasčių svarbiausios yra emocinis stresas, nuovargis, depresija, nerimas ir abejonės savo lytiniu pajėgumu. Tarp organinių priežasčių reikia paminėti kraujotakos, nervų, endokrinines, prostatos ligas, rūkymą, alkoholio ir kai kurių vaistų vartojimą. Psichogeniniai erekcijos sutrikimai gydomi psichoterapinėmis ir refleksoterapinėmis priemonėmis, o somatiniai gali būti koreguojami medikamentiniais ir chirurginiais metodais.

Sumažėjęs malonumas

Šiais visuotinio streso ir kompiuterinių technologijų laikais vis daugiau jaunų ir, atrodytų, visai sveikų vyrų skundžiasi sumažėjusiu lytiniu potraukiu ir susilpnėjusiu orgazmu. Nors ir santykiaujama, bet šaltai tarsi iš pareigos kitam asmeniui ar iš reikalo pačiam atsipalaiduoti nuo įtampos. Intymumo džiaugsmą slopina fizinis ir protinis pervargimas, nerimas, dvasinio ryšio tarp partnerių nebuvimas, per dažnų sueičių monotonija ir pornografija. Geriausi būdai normaliam lytiniam potraukiui išsaugoti ir malonumui sustiprinti yra pakankamas fizinis aktyvumas, erotinis išradingumas, lytinis saikingumas ir noras dvasiškai tobulėti.

Kas gali padėti?L-argininas naudojamas erekcijos disfunkcijai gydyti.

Erekcijos sutrikimams gali padėti preparatai, kurių sudėtyje yra:

 • augalinių komponentų,
 • kitų sudėtinių medžiagų, tonizuojančių organizmą ir kitaip stimuliuojančių kraujotaką.

Kas yra L-Argininas?
L-argininas, yra amino rūgštis, organizme atliekanti daugybę funkcijų. Padeda organizmui atsikratyti amoniako (atliekų produktas), nepakeičiama komponentė kreatino gaminime. Esant reikalui gali būti paverčiama gliukoze ir glikogenu. L-argininas skildamas sudaro azoto oksidą, o šis cheminis junginys reguliuoja kraujotaką, skatina lygiųjų raumenų susitraukimą.Dalyvauja baltymų sintezėje.
L-argininas skatina augimo hormono ir prolaktino išskyrimą iš hipofizio. Pagerina organizmo azoto pusiausvyrą, skatina raumenų augimą, pagerina riebalų virtimą į energiją bei atstato fizinio krūvio metu prarastas jėgas. Preliminarūs tyrimai parodė, kad L-argininas gali padėti negalavimams dėl lygiųjų kraujagyslės raumenų atsipalaidavimo (vazodilatacijos), tokių kaip ateroskelozė, erekcijos disfunkcija. Dažniausiai parduodami L-arginino preparatai skirti kraujagyslių būklei pagerinti ir vyrų erekcijos sutrikimams gydyti.

L-argininas ir erekcijos disfunkcija

L-argininas . L-argininas skatina azoto oksido gamybą, kuris atpalaiduoja raumenis aplink kraujagysles, aprūpinančias varpą krauju. Tokiu būdu plečiasi varpos kraujagyslės, padidindamos kraujo tekėjimą, kuris padeda palaikyti erekciją. Vienos studijos metu 50 vyrų su erekcijos sutrikimais vartojo per dieną arba 5 gramus L-arginino arba placebo. Po šešių savaičių pagerėjimą jautė daugiau L-arginino grupės vyrų palyginus su placebo grupe.

Kas yra pajūrinių pušų ekstraktas?

Pajūrinių pušų ekstraktas dalyvauja organizme gaminant azoto oksidą bei didinda kapiliarų pralaidumą. Aktyviosios sudedamosios dalys padeda palaikyti kraujo tekėjimą kraujagyslėse, tai padeda palaikyti erekciją. Atlikti klinikiniai tyrimai rodo, kad veikliųjų medžiagų L-arginino ir pajūrinių pušų ekstrakto derinys didina patiriamus pojūčius per lytinį aktą. Teigiamus pokyčius pajuto 80 % tirtų vyrų.

Naudota literatūra:

 1. R. Stanislavov, V. Nikolova, Treatment of Erectile Dysfunction with Pycnogenol and L-arginine, "Journal of Sex & Marital Therapy". 2003, nr. 29 (3), 207–213 psl.
 2. Burnett, Lowenstein, Bredt, Chang ir Snyder, 1992; Rajfer, Aronson, Bush, Dorey ir Ignaro, 1992
 3. Simonsen U, Gracia Sacristan A, Prieto D. Penile arteries and erection. J. Vasc Res 2002; 39: 283-303. Chen J, Wollman Y, Chermichovsky T, Iaina A, Sofer M, Matzkin H. Effect of oral administration of high - dose nitric oxide donor L- arginine in men with organic erectile dysfunction: results of double - blind, randomized, placebo - controlled study. BJU Int 1999; 83: 269-273.
 4. Klotz T, Mathers MJ, Braun M, Bloch W, Engelmann U. Effectiveness of oral L-arginine in first - line treatment of erectile dysfunction in a controlled crossover study. Urol Int 1999; 63: 220-223.
 5. Fitzpatrick DF, Bing B, Rohdewald P. Endothelium - dependent vascular effects of Pycnogenol. Cardiovacs Pharmacol 1998; 32: 509-515.
 6. Durackova Z, Trebaticky B, Novotny N, Zitnanova A, Breza J. Lipid metabolism and erectile function improvement by Pycnogenol®, extract from the bark of Pinus pinaster in patients suffering from erectile dysfunction - apilot study. J Nutr Res 2003; 23:118 9-1198.
 7. Rohdewald P. Pycnogenol, French maritime pine extract. In: Encyclopedia of Dietary Supplements. Marcel Dekker: New York, 2005 pp 545-553.

Diskusija

Komentarų skaičius: 0

Būkite pirmasis, pateikęs savo nuomonę diskusijoje.

ĮSITRAUKTI Į DISKUSIJĄ

Klientų aptarnavimo centras

SKAMBINKITE
852101940

Po-Pá: 7:00 - 19:00


 

Atsispausdinti


WALMARK, Ateities g. 10, LT-08303, Vilnius, Lietuva, imones kodas: 300060242, PVM kodas: LT100001427412
Sveikuoliuklubas.lt: el.paštas: sveikuoliuklubas@walmark.lt, tel. nr.: 865687723 darbo dienomis 9-16h.